Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΤΜΗΜΑ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΙΤΑΛΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Aκαδημαϊκό έτος 2019-2020

foto © ZZ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι επιτυχόντες του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών “Ιταλικές Σπουδές και Επιστήμες της Γλώσσας”, Ειδίκευση «Λογοτεχνία, μετάφραση και πολιτισμός» του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας για το πανεπιστημιακό έτος 2018-2019 ανά σειρά επιτυχίας είναι οι εξής:

1. Ταλαγκόζη Πασχαλία
  2. Παπαδοπούλου Ιωάννα
  3. Θεοδωρίδη Γεωργία
  4. Τσοντίλη Στυλιανή

Οι ανωτέρω επιτυχούσες μεταπτυχιακές φοιτήτριες καλούνται να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας για την εγγραφή τους στο Π.Μ.Σ. “Ιταλικές Σπουδές και Επιστήμες της Γλώσσας”, Ειδίκευση «Λογοτεχνία, μετάφραση και πολιτισμός» από τη Δευτέρα 19/11/2018 έως και την Παρασκευή 23/11/2018, από 12:00 έως 13:00, προσκομίζοντας τα εξής:

1. Αντίγραφο τίτλου σπουδών ημεδαπής ή αλλοδαπής με αναγνώριση ή ισοτιμία ΔΟΑΤΑΠ
  2. Ευκρινές αντίγραφο της αστυνομικής τους ταυτότητας
  3. Μια φωτογραφία μικρού μεγέθους
  4. Υπεύθυνη δήλωση ότι ο επιτυχών γνωρίζει πως η φοίτηση γίνεται σε αυτοχρηματοδοτούμενο μεταπτυχιακό πρόγραμμα με υποχρεωτική συμμετοχή στα λειτουργικά του έξοδα
  5. Υπεύθυνη δήλωση ότι ο επιτυχών δεν έχει κάνει χρήση του δικαιώματος απαλλαγής από τα τέλη φοίτησης σε Π.Μ.Σ. με τη διάταξη του άρθρου 35 του ν.4485/2017 και δεν λαμβάνει υποτροφία από άλλη πηγή

Αμέσως μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής τους θα πρέπει να καταχωρήσουν τα στοιχεία τους στην ηλεκτρονική πλατφόρμα ενεργοποίησης ακαδημαϊκών υπηρεσιών του ΑΠΘ: http://register.auth.gr, ώστε να λάβουν οδηγίες για την παραλαβή των κωδικών που απαιτούνται για την ενεργοποίηση της ακαδημαϊκής τους ιδιότητας.

Η ανακοίνωση σε μορφή pdf